FREEZE FEST jsme založili spontánně, protože nás už nebavili festivaly, kde můžeme být pouhými diváky. Měli jsme potřebu něco tvořit a být sami součástí programu. Chtěli jsme něco nového, jiného, prostě otevřený prostor, který přímo vybízí k aktivnímu přístupu všech zúčastněných. A tak vznikl festival, který spoluutváříme se všemi, kdo mají chuť se k této myšlence připojit.

Jsme festival zaměřený na alternativní žánry umění a neprofesionální uměleckou scénu. Tvůrčí svobodu nabízíme všem, a to bez zásadnějších hmotných či časových investic. Chceme zapojit širokou veřejnost, neopomínaje studenty uměleckých škol, profesionální i talentované začínající umělce, s důrazem na originalitu tvorby a vyloučení bezduchého kopírování aktuálních trendů.

Za dobu sedmi let, co Freeze fest žije, jsme potkali bezpočet zajímavých lidí, tvůrců, náhodných či pozvaných umělců, kteří se vždy v září potkají na jednom místě, v jeden čas a libovolně zde přetváří své nápady v realitu, prezentují svou tvorbu, či se prostě snaží oslovit a zaujmout diváky.

Velmi důležitý je pro nás i prostor, kde se Freeze fest koná. Obnova starých a nevyužitých míst, které už pozbyly na své funkčnosti, dávají festivalu nezaměnitelnou atmosféru. Podařilo se nám tak oživit opuštěná vojenská území v Milovicích nebo Bratronicích a před dvěma lety i areál bývalé elektrárny v dole Libušín, která se pyšní jedinečnou industriální architekturou z 30. let. A právě sem se po roční pauze vracíme v druhém zářijovém víkendu 11. – 13. 9. 2015!

Jsme jeden z mála festivalů, který není financován žádnou korporátní společností, ale pouze z příjmů v rámci festivalu samotného.