02 / 09 / 2015

Ani my nechceme jen přihlížet!

Současná situace s uprchlíky se sice netýká přímo příprav blížícího se festivalu, ale myslíme, že se to týká nás všech! Nechceme jen nečinně přihlížet a číst donekonečna nenávistné posty na internetu, na které stejně nemá cenu reagovat. Nechceme ani zastávat stanovisko našich politiků, kteří dávají uprchlíkům najevo, že u nás nejsou vítáni. Co však můžeme udělat, je vyjádřit solidaritu gestem a nabídnout jim pomoc, kterou v jejich bezútěšné situaci potřebují nejvíc.

Proto se připojujeme k mnoha iniciativám neziskových organizací i jednotlivců a na Freeze festu uspořádáme sbírku potřebných věcí. Část výdělku z festivalu, pak věnujeme na odvoz nasbíraných věcí do některého z detenčních center v České republice, případně předáme vybrané neziskové organizaci, která se stará o distribuci na místa, kde je materiální pomoc nejvíce potřeba.

Pokud byste chtěli pomoc už teď, celý týden bude potřeba pomoc s tříděním věcí a s odvozem sbírky, kterou udělala Autonomní sociální centrum Klinika na Žižkově v minulém týdnu. Více aktuálních informací najdete na jejich facebookové stránce Kliniky https://www.facebook.com/klinika451?fref=ts.

 

Sklad věcí, kde je budete moci předat, bude umístěn v jedné z garaží v areálu. Informace o sběrném místě dostanete na hl. vstupu a moc prosíme, noste pouze:
- spacáky, deky, stany
- hygienické potřeby
- trvanlivé potraviny, balenou vodu
- vhodné léky
- pleny a dětskou výživu
- hračky a hry

NENOSTE PROSÍM OBLEČENÍ ani BOTY.

Kdo by se chtěl dozvědět více o aktuální situaci, jak u nás tak v okolních státech doporučujeme sledovat stránky:

ČLOVĚK V TÍSNI
POMOC PRO UPRCHLÍKY
MANUÁL NA POMOC UPRCHLÍKŮM

Předem děkujeme všem, kterým není situace lidí prchající před válkou, útlakem nebo nesnesitelnými životními podmínkami lhostejná.

Pro případné informace a dotazy ke sbírce směřujte na linda@kulturajinak.com.