09 / 09 / 2015

Kartodóm aneb Nezevli jen tak

Co vznikne za jediný den z hromady kartonu, když přiloží ruku k dílu spousta lidí? KARTODÓM - živelně rostoucí prostorový objekt sestavený z kartonových desek. Návštěvníci festivalu Freeze Fest budou mít k dispozici několik formátů kartonových dílů, které budou moci libovolně sestavovat a skládat na sebe. Podoba výsledného díla záleží jen na nich, cíl je však jasný – postavit kopuli z kartonu – KARTODÓM!

Objekt vznikne během soboty, v neděli pak bude sloužit jako exponát s prostorem pro vzkazy a dojmy návštěvníků festivalu. Probuďte své stavitelské nadání a přijďte přiložit ruku k dílu!

KARTODÓM bude vznikat pod stavebním dozorem studentské skupiny Nezevli jen tak, která dlouhodobě usiluje o zlepšení veřejného prostoru skrze drobné zásahy vzniklé ve spolupráci s místními občany. Organizuje workshopy pro studenty architektury na pomoc vesnicím a menším městům. Studentům dávají možnost reagovat na skutečné problémy, uplatnění vlastního přístupu a seberealizace přímo na místě. Občanům nabízí příležitost zapojit se do rozhodování o dění v jejich okolí, náhled do procesu navrhování i aktivní účast na něm a při samotné realizaci.

www.nezevli.cz

https://www.facebook.com/nezevli