09 / 09 / 2015

Infocentrum Salé bude mít našlapaný program

DISTRA

Distribuce, kde můžete nakoupit od českých i zahraničních knih, časopisů a zinů, přes oblečení až třeba po kávu.
-Infocentrum Salé (http://sale.451.cz/)
-Iniciativa Ne Rasismu!(http://nerasismu.noblogs.org/)
-Good Night WhitePride (https://www.facebook.com/pages/GNWPCZ/180441835344502 )

VÝSTAVY

-„Nová věčnost, nebe vysoko nad námi je naše“– výstava plakátů se squatterskou tematikou, která měla premiéru v dnes již vyklizeném squatt Cibulka. Mohli jste ji vidět i v rámci Artwallgallery u Vltavy. Plakáty z výstavy budou k zakoupení v Salé distru. http://www.artwallgallery.cz/cs/content/nov-v-nost-nebe-vysoko-nad-n-mi-je-na-e )
-Fotografie z Milady a squatterské okupace na Albertově.
-„Oběti neonacismu po roce 1989“ od Antifašistické Akce, která byla poprvé k vidění v Lidickém památníku.( http://nezapomeneme.antifa.cz/?p=43 )
V době konání Freeze festu proběhne velekoncert Daniela Landy na Letišti v Letňanech. Vliv Landovy tvorby přibližuje text „Dane, čas krev nesmyje“ ( http://landa1990.cz/ , http://a2larm.cz/2015/09/dane-cas-krev-nesmyje/ )


A DÁLE…

V areálu festivalu si také můžete za doporučený příspěvek koupit brožuru „Fénix nevstal z popela“ a dozvědět se více o současných, a těžko uvěřitelných, policejních represích vůči anarchistickému a antiautoritářskému hnutí, známých jako operace Fénix.( http://antifenix.noblogs.org/)
Na Freezefestu se po delším čase objeví a bude k zakoupení další číslo A-kontra. (http://www.a-kontra.cz/ )
Kulturní čtrnáctideník A2 slaví letos 10 let. K výročí si budete moct odnést starší čísla jednoho z mála kvalitních periodik. (http://www.advojka.cz/ )
V neposlední řadě doporučujeme dokumenty v rámci letošního kina (a kino samotné, které se nese v duchu TRASH a 90´ let). V jeho programu najdete squatterské příběhy současné i generaci zpět vzdálené. Podíváte se k českým graffity začátkům i do revoltou nabitých temných tunelů současnosti. Dále se díky iniciativě Ne rasismu! podíváte na situaci uprchlíků v Řecku, nebo řecké ekonomické situaci pod tlakem mocných. K vidění budou také dokumenty současných mladých filmařů a filmařek.

KDYŽ NEBUDU MOCT JÍST, NEBUDE TO MOJE REVOLUCE

Zahnat hlad, občerstvit se, nebo se sladkými zákusky posilnit můžete ve veganské kuchyni, kde spojily své síly dva autonomní kolektivy:
Food not BombsPraha ( http://food-not-bombs.cz/praha )
a
CocinaPerdida z Brna (https://www.facebook.com/cocina.perdida )